pondělí 19. června 2017

Začínající léto

Hezké pondělí!
Aspoň u nás teda docela hezké je, počasí se konečně po propršeném víkendu umoudřilo. Ve středu nám oficiálně začíná léto, tak už bylo na čase. :) I když teda pár letních dnů už jsme zažili, to je pravda.

Poslední dva týdny jsem byla docela ve shonu. První nám skoro týden nefungovaly v práci počítače, takže jsme museli vše dohánět až po několika dnech, když nám to ajťák konečně spravil. No a pak kolegyně odjela na dovolenou a všechno jsem musela zvládat sama i za ni, což je vždycky fakt peklo. :D Už se vážně těším na svoji dovolenou! ^^ Letíme tento rok opět do Bulharska a už se fakt těším, až sebou plácnu na pláž nebo k bazénu, potom projdu městečka, možná se podívám i někam do přírody na výlet a tak. :) 

Kam vyrážíte na dovolenou vy? 

Já se snažím užívat si krásné počasí i přes pracovní týden. Třeba předminulý čtvrtek jsem byla zase venčit zdarma. Vyrazila jsem s Alfonsem, který se mnou šel už po druhé. Byli jsme venku snad přes 3 hodiny, prošli jsme jak les, tak i kousek města a bylo to super odpoledne. Při zpáteční cestě jsem dokonce ještě potkala ježka a tři kočky, z nichž jedna jen co mě viděla, utíkala ke mě, aby se mohla pomazlit. :D Měla obojek a vypadala dost udržovaně, takže to byl asi nějaký domácí vymazlenec. :) No, holt zvířátka mám ráda a ony to asi všechny vědí. :D 
Mám taky hroznou radost z naší zahrádky, protože začala dávat jahody. Jsou strašně nádherné a je jich hrozně moc, což je super, protože je to moje nejoblíbenější ovoce! ^^ Dokonce se nám povedla jedna srdíčková! Jahody už musí být docela mnoholeté, protože je tu před námi měla majitelka domu, která se pak odstěhovala řekla nám, ať si je klidně necháme a přesadíme na kousek zahrádky pod našimi okny a my tak udělali a určitě nelitujeme! 


Minulý víkend jsme byli u našich. Zašla jsem i s přítelem za dědou, protože babička je teď bohužel často v nemocnici, a tentokrát tomu bylo taky tak, takže bývá doma děda sám (i když vlastně skoro ne, protože za ním chodí pořád někdo z rodiny). Vzali jsme i Bernu, která se pořádně vyrochnila v potoce. Tentokrát byla dokonce tak laskavá a po koupání se v ničem nevyválela, takže jsme došli poměrně čistí. :D Zpátky jsme tak tak unikli dešťové přeháňce. Ta vytvořila vzadu za kopci nádhernou dvojitou duhu. Ta jedna byla tak výrazná, že na konci určitě musel být poklad!!! :)
Tento víkend jsme jeli k našim znovu. Skoro celou dobu pršelo, takže venku jsem byla akorát, když jsem jela navštívit babičku, a pak při sbírání bezu na bezový sirup, který hodlám vyrábět (už se mi to od včerejška luhuje ^^).

I když ale poslední dobou sem tam zaprší, už cítím takový ten klasický začátek léta. Ještě není horko pořád, střídá se to, ale už se na mě smějí třeba ty jahody nebo právě bez, ráno se dá venku jít bez svetru, sluníčko hřeje, déšť není studený, prostě krása. :) 

Aspoň jsem si ale při deštivém počasí doma odpočinula. Berna odpočívala v obýváku se mnou, vyhlížela léto a užívala si, že se s ní vydržím mazlit klidně dvě hodiny. :)) Pak brácha zapnul xBox, kde jsem hodně přes víkend hrála tu nejroztomilejší hru na světě!! :D Jmenuje se Unravel a je prostě úžasná a snová! :) 


Co podnikáte poslední dobou vy? :) 


4 komentáře:

  1. Já teď nejvíc chodím na brigády, ale taky se snažím užívat pěknýho počasí. Dneska jsem byla zrovna darovat krev :) Venčení zadarmo je dobrej nápad, pejsci to hodně ocení. Jak jsem četla článek, tak jsme na tom podobně, babička je ted taky v nemocnici, samozřejmě návštevy časté a děda sám, na což není moc zvyklej. Snad to bude brzo všude ok :)Jahůdky miluju, na srdíčková je božská :)

    OdpovědětVymazat
  2. Já teď teprv vypadla z učení a začínají mi prázdniny, takže přemýšlím co vůbec dělat :D My jedeme na dovolenou do Říma a pak na Lipno a na Moravu, ale taky bych se jela plácnout k moři :) ta srdíčková jahoda je roztomilá :D

    OdpovědětVymazat
  3. V neděli jedu do Jeseníků fotit a chodit po horách a po zajímavých místech, však už se nemůžu dočkat :-).

    OdpovědětVymazat

Těším se na vaše komentáře. :) Za všechny moc děkuji, ráda na většinu i odpovím.