sobota 25. května 2013

U maturity

Včera jsem slibovala nějaký ten článekček o průběhu mých maturit. Konečně vyspaná vám ho tu teda přidávám. x) A od teď už tak nějak pořád snad bude víc článků, když už mám klid a volno. ;) Po víkendu vyhodnotím giveaway a taky napíšu recenzi na to triko. Teď už ale teda k předchozím dnům.

Písemné už moc vzpomínat nebudu, něco málo jsem o nich už psala. Jen se pochlubím slohovkou z češtiny, protože - plný počet bodů! :D A to jsem se bála, že mi ji nedají, ale parádička. ^^ Jinak slohovka z angliny 25 bodů. Didakťáky mám oba tak na trojku, ale vůbec mi to nevadí. Ve výsledku s ústníma mi z češtiny a angliny myslím ty dvojky vyjdou. 

Teď už ale dál. Další trápení mě čekalo toto úterý, kdy jsem měla praktické. Ještě tu furt ale nebyly žádné nervy a po šesti hodinách všelijakých věcí nás pustili s tím,že jsme praktickou všichni udělali. ^^ Bylo to sice to nejlehčí, ale už itak mě to nakoplo a měla jsem radost. Hned jsem si za odměnu koupila stogrmovku zrmzliny. :D Sice jsem to ani nedojedla, ale zasloužila jsem si.

(Ještě jednou pro vysvětlení - na té jmenovce jsem měla mít SŠ obchodu a služeb. >.< Ale bohužel jsme se spojili s odbornou školou, kterou všichni nemáme rádi. :D Ale tak, přežili jsme to, no.)

Další den - ve středu - mě čekaly praktické z účetnitví. Bála jsem se jich ted HODNĚ. Účto mi totiž celé tři roky, co jsme ho měli, nešlo. Tahákovala jsem to jak jsem mohla. U maturity jsem ale samozřejmě byla bez taháku a dala jsem to! :) A jakto? Nakopla mě Lola a prostě jsem si k tomu jeden večer sedla a vše se postupně po dalších večerech naučila. Nakonec mám z účetnictví dvojku, což mě strašně překvapilo. :)

Ve čtvrtek jsme jeli jen na zahájení. Někdo z naší třídy už maturoval, ostatní se jeli jen představit komisi. Když jsem večer po netu četla, že to hodně z těch, co ten den maturovali, mají úspěšně, trochu mě to uklidnilo, ale zároveň mi to ještě víc zvýšilo nervičky, protože jsem to už chtěla mít taky za sebou. Ono i to samotné čekání je příšerné. Hrozně na ty ústní nechcete a zároveň chcete, aby už to bylo hotové.

No a je tu slavný pátek.
Ráno mi bylo zle, furt mi byla zima, protože venku zrovna nesvítilo a já měla jen šaty, nadechnout jsem se pořádně nemohla, od vlaku jsem letěla, abych to stihla. No hrůza. Maturovala jsem druhá. Měli jsme to vždycky tak, že všichni čtyři udělali jeden předmět, pak odzovu všichni čtyři další a stejně tak třetí předmět. (Ostatní čtyři, co maturovali odpoledne měli ráno jen službu, pak to bylo naopak.) 

Čeština. Bála jsem se jí uplně nejvíc. Hlavně kvůli naší učitelce. Vždycky bývala při zkoušení hrozná mrcha. U maturity se mi ale ukázal opak!! Vytáhla jsem si osmičku - knížku Obraz Doriana Graye od Oscara Wildea. Připadalo mi, že jsem toho teda moc neřekla, neumělecký text jsem popsala prostě podle toho, co jsem si myslela, protože na neumělecké jsem se nic neučila. Češtinářka však uplně zlatá!!! Pěkně mě pak navedla, pak druhý češtinář tam házel furt nějaké vtipy, tak polovinu maturity jsem se tam s nima smála. :D Jedné spolužačce i při Krysaři od Viktora Dyka nakreslil obrázek Hammelnu. :D (A do konce života si budu pamatovat dandisty, protože mi to napověděl stylem "máte angličtinu? víte jak se řekne sladkost" - no jo, candy - "nooo candy, dandy, candy, dandy, hahaa!!!". :D Pak jsem řekla "Oscar Wilde později zjistil, že je homosexuálem." a češinář zas smích "To už zjistil i dříív ne?". :D Pohodička no, nakonec 8 bodů z 9. ^^


Angličtiny, která následovala, jsem se tolik nebála (ale tak v to ráno pracovaly nervy uplně na všechno), ani jsem se ji neučila nějak. :D Vytáhla jsem si třináctku. ^^ (To číslo mám rááda.) Měla jsem různá témata, obrázky na téma móda, pak rozhovor o pořádání oslavy a jako školní téma jsem si losla naši školu. :D Parádní, když jsme se učili popisovat budovu, ve které jsme byli tři roky a najednou jsem měla popisovat budovu, do které nás přesunuli, když jsme se spojili. Řekla jsem uplně jinou adresu, jediná výhoda na té škole, co nemám ráda, mě napadl bufet. :D Zase jsme se nasmáli, že. :D Naše angličtinářka celkem ok, no. Něco mi radila. Angličtinář, co měl hlavní slovo byl taky moc fajn, ještě víc, furt se usmíval. Po maturách mi řekl, že jsem mluvila velice dobře a líbilo se mu, jak jsem všemu rozumněla. I když po tom, co jsem vyšla z místnosti jsem si myslela, že to bude tak na 4. :D Ale nakonec 30 bodů, tak fajn. :)

Ekonomka byla jako poslední. K této matuře jsme měli blok otázek skládající se z ekonomiky, peněžního provozu, práva a psychologie. Nejvíc jsem chtěla provoz, zbytek jsem uměla hrozně málo. Nebo aspoň jsem měla ten pocit. Tak si tak losuju a ohrávám v hlavě "provoz, provoz, provoz", vytáhnu dvacítku a ona to ekonomka. Fuck. :D Ale nakonec jsem měla pracovně právní vztahy, takže to byla otázka hodně v klidu. Popsala jsem na potítku snad tři papíry (i když roztaženým, rychlým a odporným písmem). :D Dostala jsem jedničku. ^^ To jsem hooodně čuměla.

Čekání na výsledky bylo taky docela fujky, ale aspoň už byl fajn pocit, že to máme za sebou. Nakonec nás všechny potěšily a čtyři balvany z nás dopadly na zem jak koule z děla. :D Bylo to jen "fuuu, fuuu, fuuu", jak nám říkali výsledky a jedna učitelka vzadu nemohla udžet smích, jak nás viděla, jak jsme rádi. :D Skoro jsem už utekla pryč ze dveří, když ještě volali, ať počkáme, že nám přece pogratulujou. He. :D Teda nejkrásnější radost za poslední dobu, fakt!!! :D Potom jsme ještě povídali z češtinářkou. Teda na to, jak jsme ji moc neměli rádi, byla u matury fakt zlatá, ještě s náma tak kecala pohodově, parádička. :D

Trošku mě mrzelo, že se na nás nepřišel podívat bývalý angličtinář, bohužel měl své zkoušky v Olomouci, ale včera mi psal mail, že teda přijde alespoň na předávání vysvědčení a rád nás uvidí. x) No, už abych ten papír měla v ruce, protože chvilkama furt nemůžu uvěřit, že to mám. Ale ono to tak fakt je. x)

Jak jsem přijela domů, byla jsem tak šťastná, že jsem objímala bráchu a dokonce i jeho kámoše, se kterým se jinak maximálně pozdravím. :D Chudáčci. :D Máti po mě furt volala, že jsem blázen a smála se mi, tatínek mi řek, ať žádám odměnu. :D Večer jsem s ním vypila dvě šampáňa, na korky si napsala datum a konečně měla ten skvělý pocit, že jsem doma a nemusím se učit. :D Taky jsem se dnes konečně pořádně vyspala,protože před maturou jsem nemohla spát tak tři týdny. :D Oslavy mimo domov udělám asi příští víkend. Máme zábavičku, na kterou chci jít snad i s milým a taky by měla přijet Mája, takže aspoň nějaké to vínko si dám. ^^ Už se těšíím. Práázdniny. :D 

Ask.fm/TheDaysy

5 komentářů:

 1. Ahoj,a co budu dělat já na konci třeťáku při závěrečkách z oboru kadeřnice. Budu mít taky nervy:/Docela se i bojím,že něco pokazím,ale na druhou stranu přeci chci mít hotový obor s fajnovýma výsledkama při závěrečkách:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoooj, no tak jsem ráda, že ti to dobře dopadlo :) Já jsem maturovala v pátek a dost úspěšně :) Takže jsem moc ráda. Jedinou špatnější známku mám z didaktického testu z ČJ, ze kterého mám trojku nebo čtyřku - fakt nevím, ale mám pouze 60% :D

  OdpovědětVymazat
 3. Gratulace:) že to nakonec nebylo tak hrozný?:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víš, že bylo. V životě jsem z ničeho neměla takové nervy. >.< Je to náročné hlavně na psychiku, no...

   Vymazat
 4. Tak to obrovská gratulace! Mě tohle šílenství čeká příští rok a už teď z toho mám nervy. :D :/

  OdpovědětVymazat

Těším se na vaše komentáře. :) Za všechny moc děkuji, ráda na většinu i odpovím.