pátek 25. listopadu 2011

Projekt: Free Hugs

5. červenec - Mezinárodní den objetí zdarma

Někdy je objetí něco, po čem strašně toužíme..
..Potřebujem ho..
Něco, co nám dodává pocit bezpečí..
Chvíle, kdy opravdu cítíte, že vás má ten druhý rád..
Chvíle, která by neměla mít konec..
Chvíle, které by si lidi měli vážit, nepodceňovat ji..


To, co vám dneska představím je projekt Juana Manna - Free hugs (Objetí zdarma). Je to zase věc, kterou už znám několik let. No a jak vlastně tento projekt vznikl?

Zkráceně - v roce 2004 přiletěl Juan na letiště v Sydney, viděl, jak se lidé vítají a objímají. Na něj ale nikdo nečekal, proto si prostě jednoduše vyrobil ceduli "Free hugs" a vyšel do ulic. Čekal nějakou chvíli, protože ho ldii považovali za blázna, ale po chvíli k němu přišla jedna stařenka, která neměla vůbec dobrý den a Jian ji objal. Potom už se začalo přidávat více a více lidí, co chtěli obejmout. Policii se to ale nelíbilo a Juanovi byla tato činnost zakázána. Policie ale byla nucená to opět povolit, proti 10 000 podpisům různých lidí nic nezmůžou, všem se objímání zdarma zalíbilo a nechtělo o něj příjt.

V roce 2006 bylo uveřejněno oficiální video Free hugs, na kterém se Juan objímá s nemalým počtem lidí. Skupina Sick Puppies videu dokonce věnovala svoji píseň All the same. Od té doby podnikají lidé stejné akce všude možně a natáčejí svá videa, hodně lidí se do toho pustilo už i u nás.

Strašně mě zaujalo, jak je to krásné. Někdo se jen tak veme a rozdává objetí, rozdává lásku. Je mu jedno, jestli člověk, který od něj chce objetí je malý, velký, černý, bílý. Je mu jedno jestli je mlady nebo starý, ošklivý nebo hezký. Prostě ho jen obejme.

Někdy bych se ráda do takové akce sama zapojila, bohužel je okolo mě málo lidí, kteří by do toho šli, ne každý to totiž chápe, ne každý je takový, aby rozdával objetí, ale proč? Je to jen malé jednoduché gesto, které jen pomůže. Sama z minulosti vím, jak umí objetí chybět a velice ráda lidi objímám, už je to pro mě prostě všední věc, bez které se neobejdu. Je to přece krásný pocit a dá nám tolik. :) tušíte, jak tento projekt mohl pomoct lidem, kterým opravdu objetí chybělo? Jen si o tom zkuste něco najít na netu a uvidíte, jak taková maličkost úplně změní den a třeba i delší období ve vašem životě. Objímete se! ;)
Žádné komentáře:

Okomentovat

Těším se na vaše komentáře. :) Za všechny moc děkuji, ráda na většinu i odpovím.